Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis

Iegūstamā kvalifikācija:

Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis (4. Latvijas kvalifikācijas ietvarstruktūras līmenis) 

Mācību ilgums: 4 gadi pēc 9. klases  vai 2 gadi NEKLĀTIENES mācībās (ar vidējo izglītību)

Valsts stipendija: līdz 150 eiro mēnesī

Labi sadzīves apstākļi nodrošināti dienesta viesnīcā, pieejama tehnikuma kafejnīca,

sporta bāze, piektdienās bezmaksas transports uz Tukumu, Saldu un Talsiem.

Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis patstāvīgi strādā ar lauksaimniecības tehniku un iekārtām, veic mehanizētos augkopības, dārzkopības un lopkopības darbus, veic lauksaimniecības tehnikas un iekārtu defektēšanu, tehnisko apkopi un defektu novēršanu, plāno un organizē lauksaimniecības uzņēmuma tehnisko nodrošinājumu. Pēc diploma saņemšanas iespējams strādāt lauksaimniecības ražošanas un tehnikas servisa uzņēmumos. 

Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa specialitāte tehnikumā pastāv kopš tā dibināšanas 1945. gadā. Izglītojamiem, pateicoties tehnikuma sadarbībai ar Lauksaimniecības un industriālās tehnikas asociāciju, lauksaimniecības tehnikas izplatītājfirmām un lauksaimniecības uzņēmumiem, ir iespēja mācību procesā iepazīties ar visjaunāko un modernāko tehnoloģiju un tehniku. Liels ieguvums specialitātei ir mācību aprīkojuma modernizācija un telpu renovācija ERAF projektu ietvaros.


4 mācību gadu laikā izglītojamie apgūst vispārizglītojošos mācību priekšmetus un profesionālos mācību kursus, kā arī mūžizglītības kompetenču kursus. 


Mācību periodā jānokārto centralizētie eksāmeni vispārizglītojošos mācību priekšmetos, eksāmeni profesionālajos mācību kursos un noslēgumā – centralizētais profesionālās kvalifikācijas eksāmens. Audzēkņi 3. kursā kārto eksāmenu augu aizsardzības līdzekļu 2. klases lietotāja apliecības saņemšanai.

Vispārizglītojošie mācību priekšmeti: Latviešu valoda un literatūra, matemātika, svešvaloda (angļu), svešvaloda (krievu), fizika, sociālās zinības un vēsture, dabaszinības, sports. 

Profesionālie mācību kursi: Lauksaimniecības pamatprocesi; Augsnes īpašības, apstrāde un ielabošana; Lauksaimnieciskās ražošanas dokumentēšana; Lauksaimniecības mehanizācijas pamati; Atslēdznieka darbi; Demontāža un montāža; Mehanizēta lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšana un kopšana; Augu aizsardzība; Lauksaimniecības tehnikas un iekārtu ekspluatācija; Lauksaimniecības tehnikas un iekārtu tehniskā apkope; Mehanizēta kultūraugu audzēšana un glabāšana; Lauksaimniecības tehnikas un iekārtu defektu novēršana; Darba plānošana un organizēšana; Traktortehnikas vadītāju sagatavošana; Autovadītāju apmācība; Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa prakse. Izvēles profesionālie mācību kursi: bioloģiskā lauksaimniecība, metināšanas pamati, meža apsaimniekošana. 

Mūžizglītības kompetenču kursi: Sabiedrības un cilvēka drošība; Valodas, kultūras izpratne un izpausmes; Informācija un komunikācijas tehnoloģijas.

Mācību laikā izglītojamie tiek sagatavoti traktortehnikas TR2 kategorijas un auto B kategorijas vadītāju apliecību iegūšanai. 

Neklātiene

Iegūstamā kvalifikācija: LAUKSAIMNIECĪBAS MEHANIZĀCIJAS TEHNIĶIS (4. Latvijas kvalifikāciju ietver struktūras  līmenis)

Mācību ilgums: 2 gadi, nepieciešama vidējā izglītība.

Mācības notiek katru otro piektdienu (plkst. 9.30–17.30) un sestdienu (plkst. 9.00–17.00).

Maksas izglītība.


1. mācību gads: mācību sākums oktobra beigās, noslēgums aprīļa beigās;
2. mācību gads: mācību sākums oktobra beigās, no marta sākuma 11 nedēļas Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa kvalifikācijas prakse saimniecībās vai uzņēmumos, mācību turpinājums no maija beigām, noslēgums jūnija beigās.

Izglītības programma ir lauksaimnieciskās izglītības programma ar nepieciešamo lauksaimniecības mācības priekšmetu stundu skaitu, lai varētu pretendēt uz Eiropas Savienības fondu piesaisti.


Modulārās izglītības programmas mācību kursi: Lauksaimniecības pamatprocesi; Augsnes īpašības, apstrāde un ielabošana; Lauksaimnieciskās ražošanas dokumentēšana; Lauksaimniecības mehanizācijas pamati; Atslēdznieka darbi; Demontāža un montāža; Mehanizēta lauksaimniecības dzīvnieku ēdināšana un kopšana; Augu aizsardzība; Lauksaimniecības tehnikas un iekārtu ekspluatācija; Lauksaimniecības tehnikas un iekārtu tehniskā apkope; Mehanizēta kultūraugu audzēšana un glabāšana; Lauksaimniecības tehnikas un iekārtu defektu novēršana; Darba plānošana un organizēšana; Sabiedrības un cilvēka drošība; Sociālās un pilsoniskās prasmes; Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas; Valodas, kultūras izpratne un izpausmes.


Kvalifikācijas prakse: Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa prakse – 11 nedēļas 2. kursā lauksaimniecības uzņēmumos, tehniskā servisa uzņēmumos.

Noslēguma pārbaudījums:  kvalifikācijas eksāmens.


Līdz mācību kursa "Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķa prakse" uzsākšanai individuāli jāiegūst B kategorijas auto vadīšanas apliecība un TR2 kategorijas traktortehnikas vadīšanas apliecība.

Mācību maksa jānomaksā uz katra semestra sākumu (4 maksājumi).

Iesniedzamie dokumenti:

- Vidējo izglītību apliecinošs dokuments un sekmju izraksts;

- iesniegums,

- 2 fotokartiņas (3X4)


Dokumentus jāiesniedz klātienē tehnikuma Mācību daļā Kandavā, Valteru ielā 6 vai, nosūtot iesniegumu uz epastu: macibas@kandavastehnikums.lv, tālrunis uzziņām: Zigrīda Andriksone +371 29 90 54 95 , mācību daļa: 27002088.


Iesniegums (neklātiene) - Lauksaimniecības mehanizācijas tehniķis

Share by: